Genç yüzücünün mirası başkalarını etkiler

Genç yüzücü geleneği başkalarını etkiler

Paul Peavy tarafından

Mac Crutchfield, yüzme konusunda tutkulu olan 12 yaşında bir çocuktu. Sabah saat 4: 30’da annesiyle Kahire, Ga. Mac suyu o kadar çok sevdi ki, düzeltmesini almak için günde üç duş alacaktı!

Yüzme kadar çok önemli olduğu kadar, Hıristiyan inancı çok daha önemliydi. İçindeki ve havuzun dışında Hıristiyan örneğine son derece dikkat etti ve bir yüzme yaptıktan sonra, faiz ödemediği ve en iyi çabasını sağlamadığı için eğitmeninden özür dilemesi gerektiğini hissetti. En son ne zaman bir gencin bir eğitmenden veya öğretmenden özür dilediğini duydunuz? Mac, Olympians’ın yenilgiyi nasıl ele aldıklarının yanı sıra takım arkadaşlarıyla ve rakiplerle etkileşime girmelerini her zaman zevk alacaktı. Aynı şekilde, özel Olimpiyatlar programındaki yüzücülerin öne geçtiği ve her zaman onları motive etmeye ve onlara sarılmaya çalıştıkları çabalarına hayran kaldı.

Bir gün Mac dışarıda bir sağanak çalıyordu, ağzı açık bir şekilde koşmanın yanı sıra doğrudan Tanrı’nın su musluğundan içiyordu. Aniden Mac kaydı, başına çarptı, bilinçsizce vuruldu ve bir drenaj hendekte boğuldu. Bu ne acımasız ironi? Suyu seven ve yağmurda çok fazla boğulmuş yüzmek gibi bir çocuk.

Mac’in annesi Maggie, oğlunun felaketiyle olumlu bir şey yapmaya karar verdi ve yüzme gibi büyük bir kullanım için. Mac Crutchfield Vakfı’nı kolej yüzme bursları için para toplamak ve özel Olimpiyatlar yüzme toplantılarına yardımcı olmak için üretti. Vakıf şu ana kadar 20.000 dolardan fazla arttı.

Olimpiyat altın madalya yüzücüsü Ryan Lochte vakfı duyduğunda, sözcüsü olmak için gönüllü oldu. Vakıf, Lochte ile birlikte konuk olarak Tallahassee’de bir golf yarışması ve bağış toplama yemeği düzenledi. Olimpiyat altın madalyası Brendan Hansen, akşam yemeğini ve rekabeti keşfetti ve Teksas’tan uçmaya karar verdi. Lochte ve Hansen birlikte, gençlerden hem de yetişkinlerden pantolonları büyüledi – genç (ve korkmuş) bir yüzücü olmanın nasıl bir şey olduğunu, talihsizlik masallarını (içtiğinizde olanlar dahil olmak büyük bir toplantıdan önce) ve yıllarca süren bağlılıklarına ve nihai Olimpiyat başarısına dayanan cesaretlendirme sözleri.

Maggie Crutchfield, Mesih gibi yüzme gibi, oğlunun hayat gibi yüzme mahallesini hatırlatırken felakete dönüşüyor. Kim “Spor Önemli Değil” diyen, spordan etkilenen Mac Crutchfield gibi, genç ve yaşlı sporcuları nasıl etkileyebilir.

Posted in Uncategorized

Leave a Reply

Your email address will not be published.