Kuluçkahane Artışı, Champlain Gölü Somonunun Sağlığı ve Sağlıklıliğini Artırması Bekleniyor

Grand Isle, Vt. – Grand Isle’daki Ed Weed Balık Kültür İstasyonunda önemli bir yükseltme, somon nüfusunun sağlığı ve sağlığı için temettü ödemesi bekleniyor Champlain Gölü’nde.

Son zamanlarda, kuluçkahane personeli, balıkçılık biyologları ve Vermont Balık ve Yaban Hayatı Departmanı’ndan diğer yetkililer, istasyonun deşarj akışı olan Hatchery Brook üzerinde bir balık tuzağı inşa etti. Tuzak, erişim sırasında yetişkin somonu için toplama sürecini geliştirecektir.

Toplandıktan sonra, yetişkin somon, üreme ve eyaletin Ed Weed Balık Kültür İstasyonu için döllenmiş yumurta sağlamak için kullanılır;

Vermont Fish & Wildlife Balık Kültürü Operasyon Şefi Adam Miller, “Balıkları hem personel hem de somon için güvenli, etkili ve etkili bir yöntemle toplayabilmek, genel balıkçılık yönetim planımızın anahtarıdır” dedi. “Ed Weed Balık Kültür İstasyonu’nda tamamladığımız geliştirmeler, bu hedefleri daha etkili bir şekilde tatmin etmemizi ve sonunda Champlain Gölü restorasyon çabalarımız için sağlıklı somon yaratmamızı sağlıyor.”

Somon toplamak için kullanılan eski teknikler arasında daha fazla kullanım ve balık üzerinde stres vardı ve kuluçkahane personeli ve biyologlar için daha az etkili oldu. Balık tuzağı da biyologların lamprey yaralanma oranları, balık büyüklüğü, bolluk ve yaş yapısı gibi çok sayıda geri dönen somondan daha etkili bir şekilde toplanmasını sağlayarak bölümün somon restorasyon çabalarının değerlendirilmesine fayda sağlayacaktır.

Ayrıca, balık tuzağı, tuzak faaliyete geçtiğinde halkın balığı görebileceği bir eğitim aracı olarak hizmet edecek, Ed Weed Balık Kültür İstasyonu’nda ve Champlain Gölü’nde somon restorasyon çabalarını keşfedecek ve toplandı. Diğer konuların yanı sıra balık kültürü ve yerli olmayan türlerin etkileri hakkında bilgi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.