Saltanat FC Sahipliği Fransız Powerhouse’a

Satışa yakın dünya çapındaki kadın futbolundaki en büyük kulüplerden biri Ulusal Kadınlar Futbol Ligi’ne taşınıyor olabilir.

Fransız Powerhouse Olympique Lyon’un ana işi olan OL Groupe, ABD’nin Yıldızları Megan Rapinoe ve Allie Long’un evi olan Tacoma merkezli NWSL kulübü Reign FC’yi almak için özel görüşmelerde. Reign FC tarafından yapılan bir açıklama, işlemin Ocak ayı sonuna kadar kapanması bekleniyor.

Olympique Lyon, son dördü de dahil olmak üzere 13 ardışık yerli lig şampiyonasının yanı sıra altı UEFA kadın Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu kazandı. Geçen yaz açılış ICC kadın turnuvasında yarışan kulüp tarafından Amerikan pazarına dikkat çekici bir adım olacaktı.

Reign FC çoğunluk sahibi masrafı Predmore, “Hırsımız her zaman dünyanın en iyi kadın futbol kulübünü işletmekti” dedi. “Bu, OL tarafından uzun süredir tutulan bir ayrım, onları kulüp için uzun süreli hedeflerimizi gerçekleştirmemize yardımcı olmak için mükemmel bir organizasyon haline getiriyor.”

Mevcut saltanat FC çoğunluk sahipleri Teresa Predmore ve masraf Predmore, satış tamamlandıktan sonra kulüpteki bir azınlık hissesini koruyacak ve PREDMORE, Reign FC’nin CEO’su olarak hizmet verecek. Olympique Lyon, saltanat akademisinin kontrolünü ve Ocak 2019’da ekibin Tacoma’ya adımı ile birlikte Reign FC’de yatırımcı olarak ilan edilen Hanauer hane halkının yanı sıra Tacoma futbol girişimlerini de alacaktı.
Predmore, “Kulübün, lig ve sporun, tesislerimize, personelimize, oyuncularımıza ve liglere yapılan yatırımları artırmasını talep ettiğini” söyledi. “OL, bu gerekli yatırımları yapma yeteneğine ve bu yatırımları sonuç verme olasılığı en yüksek hale getirme anlayışına ve deneyime sahiptir. OL’un deneyiminin yanı sıra, pazar ve lig hakkındaki anlayışımızla birlikte, gelecekteki yatırımların kulübe ve NWSL’ye en uygun etki sağlamasını sağlayacağına inanıyoruz. ”

Olympique Lyon, ABD oyuncularının gelmesinin yanı sıra NWSL’den finans üzerinde oynaması konusunda bir geçmişe sahip. Rapinoe geçmişte takım için oynadı ve ABD yıldızları Alex Morgan’ın yanı sıra Morgan Brian, kulüp için oynayan yedi Amerikalı arasında. Rapinoe ile birlikte, Reign FC oyuncusu Jess Fishlock, bu yılın başlarında bir UEFA Kadın Şampiyonlar Ligi madalyası kazanarak OL on Lor?

Gelecek yıl, NWSL’nin varlığının sekizinci olmasının yanı sıra, geçen yıl Başkan Amanda Duffy tarafından yönetildikten sonra 2020’de yeni bir komiser sunması bekleniyor. ABD Kadın Milli Takımı 2019 FIFA Kadınlar Dünya Kupası’nı kazandıktan sonra büyük bir ilgi dalgası sürmek, NWSL yakın zamanda 2020 sezonu için yeni tazminat kurallarını açıkladı ve bu da oyuncu tazminatında artış görecek.

Lig de aynı şekilde, Louisville FC’nin kanıt eklenmesiyle gelecek sezon 10 takıma genişleyecek ve ESPN ile birlikte bir kadın Dünya Kupası yayın teklifi bir sonuca vardıktan sonra yeni medya fırsatlarını araştıracak.

2012 yılında kuruluşundan bu yana Reign FC, NWSL’nin yedi mevsiminde dört playoff maçı yaptı. Vlatko Andonovski kısa süre önce ABD Kadın Milli Takımını devralmak için takımı baş eğitmen olarak terk etti. Takım daha önce Seattle Reign olarak adlandırıldı ve 2019 sezonundan önce Tacoma’daki Cheney Stadyumu’na bir adımın bir parçası olarak yeniden markalaştı ve burada Chicago Red’e karşı bir maç için 7.479’luk tek oyun rekoru da dahil olmak üzere sezon için birkaç katılım kaydı belirledi. ABD’nin FIFA Kadınlar Dünya Kupası’nı kazandıktan sonra yıldızlar.
“Teresa’nın yanı sıra kuruluşun son yedi yılda neler başardıklarından gurur duyuyorum ve bu çabaların kulübün gelecekteki başarısı için güçlü bir temel oluşturduğuna inanıyorum. Bununla birlikte, hayallerimizi ve kulübün isteklerini gerçekleştirmek için yapacak çok iş kaldığını anlıyoruz ”dedi. “Son yedi yılda kulübü destekleyen ve kulübün başarılı olmasına yardımcı olan Hizmet Mahallesi’ndeki taraftarları, destekçileri ve ortaklarımızı derinden takdir ediyoruz.”

Bunu Paylaş:
Twitter
Facebook
Yazdır
LinkedIn
Reddit
E -posta

Leave a Reply

Your email address will not be published.