Test etkisini kullanma

tüm revizyon yöntemleri eşit değildir. Aslında, bazıları harika ve bazılarının son derece fazla etki yarattığı kanıtlandı. Neyse ki, onlarca yıl ve onlarca yıllık araştırma çalışması buğdayı samandan ayırdı.

En etkili olanlardan biri hangisi? ‘Alma Uygulaması’ için adım atın.

Kitap Alma Yöntemi Çalıştayı

Erişim uygulaması nedir?

Bazen ‘test etkisi’ olarak adlandırılan geri alma uygulaması, sizi bir soruya yanıt vermeye zorlayan herhangi bir etkinliktir. Geçmiş kağıtlar, sınavlar, birkaç seçenek test veya hatta size bir soru soran bir revizyon ortağı kadar basit bir şey olsun, birçok form alabilir. Kursiyerlerin tutulmayı artırmasına ve hatırlamaya (ve daha sonra inceleme performansı) yardımcı olduğu sürekli olarak kanıtlanmıştır.

Erişim Uygulama Öğretimi

Yakın tarihli bir araştırma çalışması, geri alma yönteminin sadece yardımcı olmadığını, ancak öğrencilere açıkça öğretilebilecek bir beceri olduğunu keşfetti. Deneyde, kısa bir programı olan stajyerler, geri alma yönteminin faydaları ve geri alma yöntemini kullanan kursiyerlerin tam olarak nasıl daha iyi performans gösterileceğini akıl hocası, ancak tam olarak nasıl yapılacağı konusunda yönlendirmediler.

Peki, geri alma yöntemi tam olarak nasıl yardımcı olur?

Daha önce geçmiş makalelerin revizyona nasıl yardımcı olabileceğini tam olarak yazmıştık (‘Good v zayıf revisers’ blogumuzun yanı sıra ‘revizyonu en üst düzeye çıkarmak için 5 yöntem’ bkz.). Yapmadığımız şey (şimdiye kadar) tam olarak nasıl erişim yönteminin öğrenmeye yardımcı olduğunu vurgulamaktır:

Geliştirilmiş bellek, elde tutma ve hatırlama – revizyon yöntemleri üzerindeki en büyük ve en eksiksiz değerlendirmelerden biri, uygulama testlerine katılan kursiyerlerin daha uzun süre daha fazla bilgi olduğunu keşfetti. Gerçekten de, araştırmacılar “sonuçlarının, yöntem testlerinin keşfedilmeleri için diğer tüm karşılaştırma koşullarından daha yararlı olduğunu” belirtmektedir. Benzer bulgular da benzer şekilde, ‘bir yanıt veya prosedür üretmek zorunda veya hiçbir yorum sağlanmasa bile bilgi almak zorunda kalmanın – sadece çalışmaktan çok daha iyi uzun vadeli hatırlamaya yol açtığını ”belirten’ Fantastik Mentor Raporu’nda da keşfedildi. .

Daha fazla güven, daha az sinir – Test etkisinin gücü üzerine yapılan yeni bir araştırma çalışması, bu stratejiyi kullanmayı inceleyen stajyerlerin% 92’sinin keşfetmelerine yardımcı olduğunu ve bunların% 72’sinin onları daha az yaptığını hissettiğini keşfetti. Yaklaşan sınavları konusunda endişeli. Birçok stajyerin sınavları hakkında stresli hissettiklerini bildirmesi şartıyla, bu, hafızayı geliştirdiği ve sinirleri azalttığı için son derece verimli bir revizyon stratejisidir.

Stresli koşullar sırasında geliştirilmiş bellek – çok fazla stres, belleği de azaltabilir ve odağı engelleyebilir. Neyse ki, test etkisi bununla savaşa yardımcı olabilir. Araştırma çalışması, “yeniden düzenleyerek keşfedilen katılımcıların stresle ilişkili hafıza bozukluğunu gösterdiğini, geri alma yöntemiyle keşfedilenlerin stresin zararlı etkilerinden bağışık olduğunu” göstermiştir. Kendinizi test etmek sadece hafızanızı geliştirmekle kalmaz, bu etki kaygı zamanlarında büyütülür.

Ne yaptığınızı ve anlamadığınızı belirlemenize yardımcı olur – test etkisi ile ilgili fantastik şeylerden biri, stajyerlerin ne yaptıkları ve bilmedikleri hakkında somut bilgi sağlamasıdır. Bu, gelecekteki revizyon için bir sıçrama tahtası görevi görebilir. Anlama alanlarının nerede olduğunu açıkça göstererek, gelecekteki revizyon hedeflenebilir ve bu nedenle daha etkili olabilir.

İnandığınızdan daha güçlü – gerçekten büyüleyici olan, test etkisinin kursiyerlerin düşündüğünden daha güçlü olmasıdır. Bir araştırma çalışmasının sonuçları (aşağıda), daha fazla bilgiyi hatırlama yeteneğini geliştirmeye rağmen (birkaç yeniden okuma araştırma çalışma oturumuna kıyasla), kursiyerlerin onlara çok yardımcı olacağına inanmadığını göstermektedir. Bu, stajyerlere testler, testler ve geçmiş muhafazalar yapma değerini ikna etmek için biraz zorlu bir savaş olabileceği anlamına gelebilir, ancak sonunda onlara çok daha iyi sonuçlar üretecektir.

Test etkisini en iyi şekilde nasıl kullanılır

Bir meta-analiz (bu, bir konuda, bu durumda geri alma uygulamasında büyük miktarda çalışmanın bir koleksiyonudur), son zamanlarda bazı yararlı ipuçlarının yanı sıra test etkisinin en iyi ne zaman çalışabileceğine dair önerilerde bulundu. Bunu keşfettiler:

En büyük etki matematikte keşfedildi

Testten sonra yorumlar verildiğinde test etkisi en büyüktür.

Çeşitli test türleri için çalışır = çeşitli seçim, sınavlar, flashcards ve denemeler iyi çalışır, ancak diğer bazı araştırma çalışmaları, “Kısa yanıt yöntemi testi alan öğrenciler, birkaç seçenek yöntemi testi alan öğrencilerin birkaç seçenek yöntemi testi alan stajyerleri keşfetti. Son test, son testin kısa bir yanıt veya birkaç seçim olup olmadığına bakılmaksızın ”

Yaşa, cinsiyete bakılmaksızın her türlü kursiyere yardımcı olurnull

Posted in Uncategorized

Leave a Reply

Your email address will not be published.