Mary Wittenberg Nyrr

Mary Wittenberg’den ayrıldı
Mary Wittenberg, katılımcı fitness etkinliklerine ve programlarına odaklanan bir “yaşam tarzı şirketi” olan yeni başlatılan Virgin Sport’un küresel CEO’su olmak için New York Road Runners’ın başkanı ve CEO’su olarak görevinden istifa edecek. NYRR baş işletme görevlisi olan Michael Capiraso ve baş üretim sorumlusu olan Peter Ciaccia, TCS New York Maratonu ve diğer etkinlikleri organize eden New York Road Runners’ın liderliğini devralacak. Capiraso, diğer alanların yanı sıra pazarlama, şirket geliştirme, gençlik ve toplum hizmetleri ve yönetimini denetleyen Başkan ve CEO olarak görev yapacak. Ciaccia etkinliklerin başkanı olarak görev yapacak ve Wittenberg’in yerini maratonun yarış direktörü olarak yapacak. Etkinlik geliştirme ve üretim, yayıncılık, medya ilişkileri, halkla ilişkiler ve diğer alanları denetleyecektir. Capiraso ve Ciaccia, Wittenberg’in 18 Mayıs’ta organizasyonla son gününü takiben 19 Mayıs’ta NYRR’de yeni rollerini üstlenecek.

Michael Capiraso
Virgin Sport’un lansmanını açıklayan bir sürüme göre, şirket ““ spor ”i yeniden hayal ederek ve kitlesel katılımcı olayların koşu, bisiklet ve diğer formatlarda erişimini genişleterek” küresel bir topluluğu büyütmeye çalışacak. Yeni bir dijital platform aracılığıyla Virgin Sport, etkinliklerini eğitim ve sosyal fırsatlarla desteklemeyi planlıyor ve aktif, sağlıklı yaşamlarda her yaştan ve yetenekten insanlara destek sunuyor.

Merkezi New York’ta bulunan Virgin Sport, başlangıçta İngiltere’de başlayacak ve çabalarını ABD, Güney Afrika ve Avustralya’da odaklayacak. Virgin Group’un kurucusu Richard Branson, “Bu girişim özellikle kalbime yakın” dedi. “Zinde ve sağlıklı kalmak hayatımda önemli bir önceliktir ve günlük rutinimin bir parçasıdır. Bir fark yaratırken eğlenmeye inanıyorum ve Virgin Sport bunu çok daha fazla insan için mümkün kılacak. Çalıştırdığımız olaylar, insanları mümkün olduğuna inandıkları şeyin sınırlarını zorlamaya ve hayatı sonuna kadar yaşamalarına yardımcı olacak. ”

Peter Ciaccia
Wittenberg 1998’de NYRR’ye katıldı ve 2000 yılında ilk baş işletme görevlisi oldu. 2005 yılında NYRR’yi başkan ve CEO olarak yöneten ilk kadın oldu ve aynı zamanda New York City Maratonunun yarış direktörü oldu. Bugün maratonda 50.000 koşucu ve yaklaşık 2 milyon seyirci var. Wittenberg aynı zamanda koşu dünyasında etkili bir figür ve 2006’da bulunan Abbott World Marathon Majors’ın popüler bir lideri olmuştur.

“NYRR’deki günlerim etrafımdaki ilhamla beslendi ve çok sayıda seçkin ortak ve yetenekli ve derinden kararlı personel, gönüllü ve yönetim kurulu ile yan yana çalışırken koşucularımıza ve topluluğumuza hizmet etmek büyük bir ayrıcalık oldu. Dedi Wittenberg.

NYRR ile birlikte olan Capiraso, 2010, çeşitli en iyi ABD ve uluslararası şirketlerle önemli bir yönetici oldu ve Prism North America Spor ve Evde Eğlence Ajansı’nın CEO’su Nike’ın CMO’su Cole Hahn, Başkan Yardımcısı, Ulusal Futbol Ligi Pazarlama ve Yönetici Yaratıcı Direktörü, Major League Baseball Productions uzmanı ve Calvin Klein başkan yardımcısı.

Ciaccia’nın liderliği altında, NYRR’nin etkinlikleri New York’un beş ilçesinde TCS New York Maratonu’ndan çocuklara kadar değişen yılda 50 yarış içerecek şekilde büyüdü. NYRR’ye katılmadan önce Ciaccia, CBS Records ve Sony Music ile çalıştı ve kendi yetenek ve etkinlik yapım şirketi ile büyük sanatçıları ve gezileri yönetti.

*NYRR’nin izniyle fotoğraflar

Bunu Paylaş:
Twitter
Facebook
Yazdır
LinkedIn
Reddit
E -posta

Leave a Reply

Your email address will not be published.